Komuna e Vushtrrisë: Nuk dorëzohemi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Komuna e Vushtrrisë: Nuk dorëzohemi

NULL NULL
17/06/2015

Me rastin e sulmit ndaj kryetarit të komunës, Bajram Mulaku dhe familjes së tij nga Muhamet Mërrnica, qeveria komunale e Vushtrrisë, në një mbledhje të jashtëzakonshme të udhëhequr nga nënkryetari i saj Dibran Perçuku, ka dënuar ashpër këtë rast.

“Qeveria Komunale dënon ashpër këtë akt të rëndë dhe kërkon nga organet e drejtësisë që kryesit e kësaj vepre të dalin para drejtësisë” thuhet në reagimin e tyre.

Zyrtarë të kësaj komune thonë se  do të vazhdojnë punën dhe nuk do të dorëzohen para sulmeve dhe shantazheve, që siç thanë ata “vijnë nga persona që për qëllim kanë realizimin e interesave personale në rrugë të kundërligjshme”, transmeton Klan Kosova.