Klubet futbollistike turke shprehin ngushëllime për viktimat e tërmetit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klubet futbollistike turke shprehin ngushëllime për viktimat e tërmetit

NULL NULL
06.02.2023 13:27

Ekipet e futbollit në Turqi u bashkuan për të dërguar mesazhe solidariteti pas tërmetit vdekjeprurës të së hënës.

Ekipi i  Galatasarayt u ka uruar shërim të shpejtë të gjithë të lënduarve nga ky tërmet, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

“Zoti tregoftë mëshirë për qytetarët tanë që humbën jetën në tërmetin që ndodhi në Kahramanmaras dhe u ndje në qytetet e afërta. Ngushëllime për familjet dhe kombin tonë dhe urojmë shërim të shpejtë për të lënduarit”, shkroi klubi.

Edhe Fenerbahçe gjithashtu shkuajtën në mediat sociale në lidhje me tërmetin, duke shprehur ngushëllime për të vdekurit dhe shërim të shpejtë për të lënduarit.

Një ekip tjetër me bazë në Stamboll, Besiktas, shprehu ngushëllime për të vdekurit nga tërmeti dhe u bëri njerëzve që të dhurojnë gjak për të ndihmuar të lënduarit nga tërmeti.