Klitschko vs Fury, zhvillohet me 28 nëntor - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Klitschko vs Fury, zhvillohet me 28 nëntor

NULL NULL
02/10/2015

Meçi në mes të Wladimir Klitschko dhe Tyson Fury pritet që të zhvillohet me datën 28 nëntor, shkruan BBC.

Ky duel është dashur të zhvillohet me 24 tetor por që është shtyrë për shkak se ukrainasi ankohej për një lëndim.

Këtë informatë e kishte postuar në Twitter vet që kishte thënë se Klitschko do të jetë i gatshëm për datën 28 nëntor.

Klitschko është i pamposhtur për 11 vite ndërsa është kampion në kategoritë WBA, IBF dhe WBO, tituj të cilët ka për t’i mbrojtur përball Fury, transmeton Klan Kosova