Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kievi rrëzon dronë dhe raketa ruse derisa sulmet vazhdojnë

NULL NULL
02.06.2023 19:30
drone

Mbrojtja ajrore e Ukrainës ka rrëzuar më shumë se 30 raketa dhe dronë rusë në ditën e gjashtë me sulme të Moskës ndaj Kievit.

“Sonte, armiku përdori 15 raketa dhe 18 dronë iranianë Shahed – të gjithë u shkatërruan nga mbrojtësit tanë”, pohoi ushtria ukrainase në një deklaratë të lëshuar përmes Facebook, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Një burrë 68-vjeçar dhe një fëmijë 11-vjeçar u plagosën në sulm, me shtëpi private, ndërtesa dhe makina që pësuan dëme nga rënia e mbeturinave, sipas Zyrës së Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.