Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kiesler: Votojeni Specialen

NULL NULL
07.05.2015 09:18
I ngarkuari me Punë në Ambasadën gjermane në Prishtinë, Matthias Kiesler i ka këshilluar deputetët e Kosovës të votojnë pro Gjykatës Speciale.

I ngarkuari me Punë në Ambasadën gjermane në Prishtinë, Matthias Kiesler, ka deklaruar se deputetët e Kosovës duhet ta kenë parasysh se në rast të një dështimi të votimit të Speciales e gjithë çështja do të kalojë në KS të OKB-së, shkruan Zëri.

Kiesler u ka kujtur ligjvënësve kosovarë se në prill të vitit 2014, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, nëpërmjet shkëmbimit të letrave me Përfaqësuesen e atëhershme të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Lady Ashton, është marrë përsipër si obligimi për të themeluar këtë Gjykatë./Zëri

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.