Khedira e do Juventusin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Khedira e do Juventusin

NULL NULL
28/05/2015
Mesfushori i Real Madrid, Sami Khedira është shprehur i vendosur që të bashkohet me Juventusin.

Khedira është thënë se nuk i duhet Realit më, kurse edhe kontrata e tij pritet të skadojë në fund të kësaj vere.

Është përfolur se ai do të transferohet në Schalke, por sipas raporteve ai dëshiron të bashkohet me klubin nga Italia.
Khedira u përball me shumë lëndime, por testet e fundit mjekësorë tregojnë se ai është në formë të mirë dhe se problemi me shputën ka kaluar.

Ai u bashkua me Real Madridin në vitin 2010 dhe ka bërë mbi 100 paraqitje për klubin nga Madridi duke ndihmuar skuadrën drejt sukseseve si Champions League dhe Spanish League.