18:35, 14 Dhjetor 2019

Ekzistojnë 2 lloje të njerëzve në këtë botë – ata që udhëtojnë duke planifikuar minutën e fundit dhe ata që përgatiten për udhëtimet e tyre madhështore paraprakisht.

Disa njerëz thjesht duan udhëtime të shkurtra por të ngopura dhe marrin disa ditë për të shfrytëzuar sa më shumë kohën e tyre, njofton Klan Kosova.

Ndërkohë, të tjerët zgjedhin udhëtime më të gjata dhe më pak intensive për të përjetuar qytete të reja si turistike ashtu edhe lokale. 2020-a është afër dhe çfarëdo lloji që jeni, është koha të shtoni disa destinacione të reja në listën tuaj të planifikimeve.

Dhe më poshtë është një përzgjedhje e destinacioneve më të mira për turizëm, rekreacion dhe frymëzim në vitin 2020.

Marrakesh, Maroko

Tokio, Japoni

Athinë, Greqi

Dubai

Budapest, Hungary

Chengdu, Kina

Monterey, Kaliforni, SHBA

Sicili, Itali

Luxembourg

Tbilisi, Gjeorgji

 

Foz do Iguaçu, Brazil

Cape Town, Afrika Jugore

 

Bilbao, Spanjë

Doha, Katar

 Salzburg, Austri

Samarkand, Uzbekistan

Provence, Francë

Jamaica

Jodhpur, India

Melbourne, Victoria, Australia

Konkurs Pune

Lexo më shumë