Këto janë këshillat për vrapim në ditët e ngrohta - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këto janë këshillat për vrapim në ditët e ngrohta

NULL NULL
12/08/2019

Për personat që janë sportiv, temperaturat e larta mund të paraqesin problem për t’i zhvilluar aktivitetet e tyre të përditshme.

Veçanërisht për ata që dëshirojnë të vrapojnë në ambient të hapur, ekspertët kanë dhënë disa këshilla që do ta bënin vrapimin më të sigurt, njofton Klan Kosova.

“Vetëm një rënie prej pesë për-qind e hidrimit mund të rezultojë me një rënie prej 20 për-qind të performacës”.

Prandaj, ia vlen të merren parasysh sugjerimet e mëposhtme para vrapimit ose aktiviteteve tjera sportive.

“Ekzistojnë një serë opsionesh që do t’ju ndihmojnë drejt qëllimit. Pije energjike, pemët dhe perimet, mezet e lehta. Këto do t’ju ndihmojnë që ta parandaloni dehidrimin gjatë ushtrimeve”.

klankosova.tv