Këta janë futbollistët më të rrezikshëm këtë vit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këta janë futbollistët më të rrezikshëm këtë vit

NULL NULL
12/11/2015

Goal.com ka publikuar listën e lojtarëve të cilët kanë shënuar më së shumti gola nëpër disa nga ligat e mëdha evropiane.

Aty prijnë Ronaldo dhe Messi më numër të njëjtë të golave, nga 31, transmeton Klan Kosova.

1.CRISTIANO RONALDO | Real Madrid | GOLA: 31

2. LIONEL MESSI | Barcelona | GOLA: 31

3. PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG | Borussia Dortmund | GOLA: 25

4.ROBERT LEWANDOWSKI | Bayern Munich | GOLA: 24

5.LUIS SUAREZ | Barcelona | GOLA: 24

6.NEYMAR | Barcelona | GOLA: 22

7.HARRY KANE | Tottenham | GOLA: 22

8.ANTOINE GRIEZMANN | Atletico Madrid | GOLA: 21

9.ZLATAN IBRAHIMOVIC | Paris Saint-Germain | GOLA: 20

10.GONZ ARITZ ADURIZ | Athletic Bilbao | GOLA: 20

11.ALO HIGUAIN | Napoli | GOLA: 20

12.BAS DOST | Wolfsburg | GOLA: 20

13.LUCA TONI | Verona | GOLA: 18

14.SERGIO AGUERO | Manchester City | GOLA: 18

15.EDINSON CAVANI | Paris Saint-Germain | GOLA: 18

16.MAURO ICARDI | Inter | GOLA: 17

17.THOMAS MULLER | Bayern Munich | GOLA: 17

18.CARLOS BAÇA | Sevilla & AC Milan | GOLA: 16

19.JAMIE VARDY | Leicester City | GOLA: 16

20. MICHY BATSHUAYI | Marseille | GOLA: 15

21.NOLITO | Celta Vigo | GOLA: 15

22.CHRISTIAN BENTEKE | Aston Villa & Liverpool | GOLA: 15

23.OLIVIER GIROUD | Arsenal | GOLA: 15

24.CLAUDIO BEAUVUE | Guingamp & Lyon | GOLA: 15

25.ALEXANDRE LACAZETTE | Lyon | GOLA: 15