Kështu do të jetë moti sot - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kështu do të jetë moti sot

NULL NULL
09/01/2020

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri -6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Situata anticiklonike që do të mbretërojë mbi vendin tonë dhe elementet tjera meteorologjike që do të jenë prezent do të krijojnë kushte për ajër me cilësi jo të mirë.