Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këshilli Gjyqësor do të bëhet me 7 anëtarë

NULL NULL
12.11.2015 10:02

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është aprovuar amandamentimi i Kushtetutës për avancimin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës.

Me këtë vendim, pritet të rritet numri i anëtarëve të Këshillit Gjyqësor të Kosovës nga pesë në shtatë sish.

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi tha se amandamentimi i tillë vjen edhe si rekomandim nga Raporti i Progresit, njofton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.