Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kerry: Lufta kundër ISIS, e gjatë

NULL NULL
18.05.2015 11:28
Sekretari amerikan John Kerry këtë e ka thënë pasi që shteti islamik dje e ka marrë kontrollin ndaj qytetit Ramadi, qindra kilometra nga Bagdadi.

Sekretari amerikan John Kerry ka thënë se lufta kundër ISIS-it në provincën irakiane Anbar do të zgjasë gjatë.

Por ai beson se forcat irakiane përsëri do ta marr kontrollin e qytetit Ramadi.

Kerry këtë e ka thënë pasi që shteti islamik dje e ka marrë kontrollin ndaj qytetit Ramadi, qindra kilometra nga Bagdadi.

Në luftime kanë vdekur 500 njerëz, ndërsa 8 mijë persona e kanë lëshuar qytetin.

ISIS ka vazhduar ofensivën edhe në Siri, ku luftërat janë bërë rreth qytetit antik Palmira.

Në konfliktin rreth qytetit Palmira kanë vdekur 315 njerëz në mesin e tyre 123 ushtarë, 135 pjesëtarë të ISIS-it dhe 57 civilë.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.