Këngë për Shqipërinë Etnike - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Këngë për Shqipërinë Etnike

NULL NULL
11/05/2015

Si duket trendi i këtij viti është që ti këndojmë shqipes.

Pas këngës së  Elvana Gjatës dhe Florit “Kuq e Zi” vie edhe kënga Sabri Fejzullahu dhe Sinan Vllasaliu me titullin “Shqipëri Etnike”.

Gjatë tërë videoklipit paraqiten disa fëmijë të cilët i bashkojnë disa copëza që në fund formojnë fjalinë “ Copë pas cope ta bashkojmë Shqipërinë”

Natyrisht që në klip nuk mungon edhe flamuri kombëtar, e figurat e shquara si : Ismail Qemajli, Adem Jashari, Ibrahim Rugova etj.