Kelmendi: Si trajnere më vështirë sesa si garuese - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kelmendi: Si trajnere më vështirë sesa si garuese

NULL NULL
nga Naim Selmani 31.03.2023 11:12

Kampionia e parë olimpike nga Kosova në xhudo Majlinda Kelmendi ka folur për angazhimin e saj të ri tani në cilësinë e trajneres.

Ajo foli për faqen zyrtare të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar përcjell klankosova.tv.

Ndër të tjera 31 vjeçarja potencoi se nganjëherë puna si trajnere po i del më e vështirë se ajo sa ishte garuese.

Kelmendi po ashtu shtoi se po i mungon aktiviteti si xhudiste por e pranon se trupi nuk po e përballonte më të qëndronte në nivele të larta.

Por ajo për olympics.com e pranoi se për zejen e trajneres kishte menduar edhe para pensionimit pasi kur është në tatami pa marr parasysh pozitën ajo ndihet mirë dhe është vetja.

Majlinda Kelmendi natyrshëm foli edhe për ish trajnerin e saj Driton Kukën.

Ajo shtoi se Toni është trajneri më i mirë në botë dhe ka shumë për të mësuar nga ai, dhe se puna e tij bazohet në shumë disiplinë dhe nëse i zbaton rregullat e tij bëhesh një xhudist i suksesshëm.