KEDS: Si pasojë e erërave disa lagje në Pejë kanë mbetur pa rrymë, po punojmë t'i kthehemi normalitetit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

KEDS: Si pasojë e erërave disa lagje në Pejë kanë mbetur pa rrymë, po punojmë t’i kthehemi normalitetit

NULL NULL
28.03.2023 09:28

Nga KEDS-i kanë njoftuar se për shkak të erërave të forta që përfshinë tërë territorin e Kosovës nga mbrëmë e që po vazhdojnë edhe sot, disa largpërçues janë jashtë funksionit.

“Dëmet janë shkaktuar kryesisht në përçues elektrikë dhe në shtylla elektrike, ndërkaq rajoni më i prekur është ai i Pejës”, thuhet në njoftim.

Tutje KEDS-i ka angazhuar ekipet me qëllim të kthimit në normalitet të kësaj gjendjeje, për çka kërkojmë mirëkuptim nga konsumatorët tanë.

Dëmet nga stuhia në Pejë, disa lagje kanë mbetur pa rrymë (VIDEO)