Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Katër përballje të nxehta u zhvilluan në ‘Play-Off’ të NBA, Sacramento befason kampionin

NULL NULL
16.04.2023 10:00

Janë zhvilluar katër ndeshjet e para në kuadër të ‘play-off’-it në ligën kryesore të basketbollit në planet – NBA.

Philadelphia 76ers e ka shënuar fitoren e parë ndaj Brooklyn Nets, me rezultat 121-101.

Image

Ndërkohë, Boston Celtics triumfoi të premten mbrëma ndaj Atlanta Hawks, me shifrat 112-99.

New York Knick e realizoi fitoren e parë ndaj Cleveland Cavaliers, me rezultat 101-97.

Teksa, përballja kryesore e natës në mes Golden State Warriors dhe Sacramento Kings përfundoi në mënyrë dramatike. Sacramento pas një mungese prej 17 vjetëve në play-off, triumfoi ndaj kampionit aktual, me rezultat të ngushtë 126-123.

De’Aaron Fox ishte më i dalluari në ndeshje me 38 pikë, një kërcim dhe pesë asistime.

Ndeshjet e dyta do të luhen me datë 18 prill. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.