Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kastrati: Malisheva, komuna me përmbushjen 100% të investimeve kapitale

NULL NULL
07.04.2023 22:49
Ekrem Kastrati, kryetari i Malisheves
Foto: Arkiv

Kryetari i Malishevës, Ekrem Krastrati, ka thënë se komuna që ai udhëheq është e para me përmbushen e investimeve kapitale.

Këto të dhëna u prezantuan nga Instituti GAP, ku u bë e ditur se Malisheva dhe Ferizaj janë dy komunat që i kanë përmbushur 100 për qind investimet kapitale, transmeton Klankosova.tv.

“U jam mirënjohës e falënderues gjithë qeverisjes lokale, asamblistëve, por mbi të gjitha qytetarëve tanë që janë më meritorët për këtë sukses të Komunës sonë”, ka shkruar Kastrati, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, komunat që e kanë për qindjen më të vogël të investimeve kapitale janë Fushë Kosova me 26 për qind, Prishtina me 28 për qind dhe Zubin Potoku me 41 sosh.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

Instituti GAP mbi investimet kapitale
Instituti GAP mbi investimet kapitale

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.