Kaq pacientë u trajtuan në Klinikën Infektive vitin e kaluar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kaq pacientë u trajtuan në Klinikën Infektive vitin e kaluar

NULL NULL
03.02.2023 10:52

Gjatë periudhës janar-dhjetor 2022, në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës u trajtuan 2 mijë e 642 pacientë.

Në njoftimin e ShSKUK bëhet e ditur se për 12 muaj, në këtë klinikë kishte 10 mijë e 252 vizita në Ambulancën e Pranimit, 4 mijë e 385 vizita në Ambulancën Specialistike dhe 2 mijë e 634 konsultime.

Brenda kësaj kohe, aty janë kryer edhe 937 eho të abdomenit dhe 525 elastografi, bën të ditur raporti vjetor i punës.