Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kamberi drekon me Hillin: Pozita e vështirë e shqiptarëve të Luginës kërkon masa urgjente

NULL NULL
30.05.2023 15:49
Kamberi Hill

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë Shaip Kamberi, ka drekuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill dhe shefin e misionit të OSBE-së atje, Jan Braathu.

Kamberi dhe dy diplomatët folën rreth pozitës së shqiptarëve në Luginë.

Deputeti shqiptar tha se pozita e vështirë kërkon masa urgjente.

Shaip Kamberi theksoi se shqiptarët po neglizohen.

“Falenderoj ambasadorët për angazhimin dhe përkushtimin e tyre në drejtim të avancimit të të drejtave të pakicave në vend”, tha Kamberi.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.