Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Kalëroni” drejt orgazmës

NULL NULL
04.05.2015 16:14

Nuk ka ndonjë pozicion tjetër seksual më të preferuar nga çiftet se ai i “kalorësit”.

Meshkujt shijojnë faktin se nuk bëjnë gjë, ndërsa grave u pëlqen ta kenë situatë nën komandë.

Përveç pozicionit të misionarit, ai i “kalorësit” është një klasik absolut kur vie fjala te një seks i kënaqshëm për çiftin.

Për meshkujt, ky është pozicioni më i preferuar për seks, dhe 75 përqind e grave pajtohen me këtë.

Nuk është çudi, pasi në këtë pozicion, klitori stimulohet lehtësisht.dhe shpesh, seksi në këtë pozicion përfundon në orgazëm për femrat.

Burrat pëlqejnë që gratë të marrin iniciativë.

Një në tre thonë meshkuj thonë se stimulohen më shumë, kur gratë bëjnë hapin e parë.

Joshja seksuale shtohet edhe më shumë kur ajo është sipër, pasi mund t’i shohësh trupin dhe lëvizjet e gjoksit.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.