Kadare bëhet "Nder i Fierit" në një ceremoni "shumë shqiptare" (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Kadare bëhet “Nder i Fierit” në një ceremoni “shumë shqiptare” (VIDEO)

NULL NULL
1 year më parë

Bashkia e Fierit e ka nderuar me çmimin “Nderi i Fierit” shkrimtarin e njohur, Ismail Kadaren.

Gjatë ceremonisë së pranimit, Kadare ka deklaruar se është i lumtur dhe falënderues për këtë çmim.

“Ju falenderoj nga zemra për këtë pritje, kaq të ngrohtë kaq të bukur dhe kaq shqiptare. Ju lumtë. Për shkrimtarin, ngazëllimi i lexuesve është shumë i shtrenjtë”, ka thënë Kadare, transmeton Klankosova.tv.