Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Juventusit i hiqen 10 pikë

NULL NULL
22.05.2023 21:27
juventus

Juventus rrezikon seriozisht garat evropiane.

Kjo pasi që Gjykata Federale e Apelit, mori vendim që t’ia heq 10 pikë.

Tani nga vendi i dytë, “Zonja e Vjetër” bie në vendin e shtatë.

Klubi “bardh e zi” nga 69 pikë sa kishte tani do t’i ketë 59 pikë.

Skuadra nga Torino ishte e përfshirë në skandalin e “fitimeve kapitale”.

Ndërsa, Pavel Nedved, Paolo Garimberti, Assia Grazioli Venier, Caitlin Mary Hughes, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio dhe Enrico Vellano, u liruan nga akuzat.

Juventusi tani do të duhet të presë arsyet nga Gjykata Federale e Apelit, e cila mund të arrijë në fund të majit, në mënyrë që ata të mund të apelojnë në Bordin e Garancive të CONI-t, shkruajnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Pasi të jenë marrë motivimet, ankesa mund të paraqitet nga Juventusi brenda disa javësh/Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.