Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Juventus – Real Madrid 2:1

NULL NULL
05.05.2015 22:41

Juventus ka arritur të mposhtë Real Madridin në ndeshjen e pare gjysmefinale te Champions League me rezultat 2:1.

Loja ishte shumë dinamike dhe karakterizohej me raste të shumta nga të dyja palët.

Në minutën e 9-të të ndeshjes Morata i dha epërsinë skuadrës së Juventusit, pas kësaj nuk vonoi shumë dhe shifrat  në 1:1 i barazoi Cristiano Ronaldo.

Me këtë rezultat ka përfunduar pjesa e parë e takimit.

Juventus Real - formacionet

Në pjesën e dytë të lojës Carlos Tevez nga pika e bardhë e kaloi në epërsi përsëri ekipin nga Torino.

Pjesa tjetër e lojës pothuajse i takoi Real Madridit, që u mundua të barazoje shifrat.

Gjithçka ka mbetur e hapur për ndeshjen e kthimit që zhvillohet në Bernabeu.

https://youtu.be/GesaRBNVXFk

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme