Jurgen Uldedaj sfidohet nga Benoit Huber - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Jurgen Uldedaj sfidohet nga Benoit Huber

NULL NULL
nga Jon Ajeti 01.04.2023 10:12

Bokseri shqiptar Jurgen Uldedaj të shtunën në mbrëmje do të ngjitet në ring për tu ballafaquar  ndaj Benoit Huber.

Ky meç do te zhvillohet në “O2 Arena” në Londër në eventi ku do të boksoj edhe Anthony Joshua kundër Jermaine Franklin që është sfida kryesore e mbrëmjes.

Uldedaj deri me tani ka zhvilluar 15 ndeshje dhe ka po kaq fitore, prej tyre gjashtë nga të cilat me nokout.

Në anën tjetër kundërshtari i tij zvicerani Benoit Huber ka zhvilluar 11 ndeshje si boksier profesionist dhe ka koleksionuar 8 fitore, dhe 3 humbje.