Joshua paralajmëron pensionimin, nëse humbet të shtunën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Joshua paralajmëron pensionimin, nëse humbet të shtunën

NULL NULL
28.03.2023 17:00

Boksieri Anthony Joshua ka thënë se do të pensionohet nëse humb kundër Jermaine Franklin të shtunën në “O2 Arena”.

Dy herë kampioni i botës po kthehet në ring këtë fundjavë, për t’u përballur me amerikanin në peshat e rënda, pas humbjeve të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk, transmeton Klankosova.tv.

Joshua do të kërkojë të fitojë meçin e tij të parë profesional që nga dhjetori 2020, por ka pranuar se do të largohet nga boksi nëse humb një meç të tretë radhazi.

“Do të pensionohem nëse humbas. Nuk jam këtu për të luftuar me njerëzit. Nëse njerëzit duan që unë të dal në pension, unë do të tërhiqem”, tha ai për MailOnline.

“Unë nuk do të luftoj nëse njerëzit nuk më duan gjithashtu. Nuk ka të bëjë as me paratë. Ka të bëjë me konkurrencën në ju. Kjo është ajo që është e rëndësishme”.

“Ky [presioni] vjen me biznesin dhe vjen me territorin, unë e di këtë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.