John Legend “ndihet mirë” në performancën e tij (VIDEO)

John Legend “ndihet mirë” në performancën e tij (VIDEO)

NULL NULL
1 month më parë

John Legend është duke festuar ardhjen në pushtet të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Artisti 42-vjeçar mori pjesë në eventin televiziv Celebrating America, të udhëhequr nga Tom Hanks në ditën e inaugurimit që u mbajt dje në Washington.

Për performancën e tij, John performoi së bashku me piano jashtë Memorialit Lincoln, ku përzgjodhi hitin klasik të Nina Simone “Feeling Good”.

John dhe bashkëshortja e tij, Chrissy Teigen, kanë qenë mbështetës të fuqishëm të Biden dhe zëvendëspresidentes Kamala Harris.