Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Jep dorëheqje kryeministri i Ukrainës

NULL NULL
17/01/2020

Kryeministri i Ukrainës, Oleksiy Honcharuk, ka ofruar dorëheqjen pas kritikave të Presidentit Volodymyr Zelensky që i atribuohen atij.

Ai e ka ofruar dorëheqjen e tij sot në mëngjes, njoftoi AFP duke cituar një burim presidencial të Ukrainës, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

“Për t’i hequr të gjitha dyshimet në lidhje me besimin tim tek presidenti, unë kam shkruar letrën time të dorëheqjes dhe ia kam dërguar Zelenskyt, ka shkruar Honcharuk në llogarinë e tij të Facebook-ut.

AFP raportoi se dorëheqja e tij ishte konfirmuar nga zyra presidenciale e Ukrainës.

klankosova.tv