Jack Wilshere thotë se ende nuk e ka në plan të pensionohet

Jack Wilshere thotë se ende nuk e ka në plan të pensionohet

NULL NULL
1 day më parë

Ish -mesfushori i Arsenalit, Jack Wilshere, ka këmbëngulur se ai nuk ka në plan të tërhiqet nga të luajturit ende.

Wilshere ka qenë pa një klub që kur u lirua nga Bournemouth në fund të një marrëveshje afatshkurtër sezonin e kaluar.

Ish -reprezentuesi i Anglisë është stërvitur me Arsenalin që muajin e kaluar dhe ka bërë punë shtesë në cilësinë e trajnerit duke ndihmuar zhvillimin e lojtarëve më të rinj.

Por heqja dorë nga karriera e tij nuk është diçka që Wilshere është gati ta bëjë ende, shkruan 90Min, transmeton Klankosova.tv.

“Tani për tani ende dua të luaj. Ndihem sikur kam ende shumë për të dhënë dhe diçka për të provuar, kjo është arsyeja pse nuk dua të përfundoj lojën tani”, tha Wilshere.

“Nga pikëpamja e formës po arrij atje dhe është mirë të kthehem në stërvitje me lojtarë të mirë dhe cilësia do të jetë e dobishme vetëm për mua duke ecur përpara. Unë jam atje në Arsenal deri në janar dhe nuk ka asnjë lajm për asnjë klub, por shpresoj se diçka do të dalë atëherë”.