J.K. Rowling pro martesave gay - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

J.K. Rowling pro martesave gay

NULL NULL
28/05/2015

Autorja e Harry Potter, J.K Rowling njihet si një përkrahëse e të drejtave të LGBT.

E ditë më parë  kur në Irlandë është votuar pro martesave gay, ajo e kishte shprehur gëzimin e saj në Twitter.

Ajo kishtë ironizuar me meme që janë bërë për Dumbledore dhe Gandalf, karaktere të krijuara nga ajo.  Rowling kishte shkruar se nëse këta dy karaktere do të ishin gay atëherë do të martoheshin në Irlandë.

Mirëpo menjherë pas këtij postimi, kanë reaguar një numër i madh i njerëzve që janë kundër martesave.

j.k rowling