Iu ikën nuset ISIS-it - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Iu ikën nuset ISIS-it

NULL NULL
13/05/2015

Tri adoleshente britanike, nuse xhihadiste – që dyshohet se janë tre shoqe klase nga Londra të cilat u arratisën në shkurt për të shkuar në Siri – mësohet se janë arratisur edhe nga bashkëshortët e tyre dhe kanë tentuar të largohen nga territori i kontrolluar nga ISIS.

Vajzat, që mendohet se janë 16-vjeç, thuhet se ja kanë mbathur nga ekstremistët, duke shkaktuar kështu një gjueti nga ana e tyre për t’i gjetur, sikurse ka bërë të ditur një burim brenda ISIS në Mosul.