Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Itali: Shqiptari vret vajzën 16-vjeçare dhe plagos ish-gruan

NULL NULL
07.05.2023 13:10
Carabinieri

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë vajzën e tij 16-vjeçare dhe një person tjetër, italian 51-vjeçar.

Rasti ka ndodhur në Foggia të Italisë, mesnatën e së shtunës.

45-vjeçari shqiptar sipas mediave italiane e ka plagosur me thikë edhe ish-gruan e tij.

Thuhet se ngjarja ka ndodhur derisa burri kishte tentuar që ta godas me thikë ish-gruan, aty ka ndëhyrë vajza e tij e cila është përpjekur që ta mbrojë.

Por, ai gjatë përleshjes me ish-gruan e ka goditur për vdekje vajzën e tij.

Shqiptari i cili punonte si bukëpjekës është prangosur nga karabinierët.

Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarje tragjike.

Autoritetet italiane i kanë filluar hetimet lidhur me rastin.

Po ashtu nuk dihen lidhjet në mes të viktimave./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.