Itali: Kapet ariu që vrau një 26-vjeçar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Itali: Kapet ariu që vrau një 26-vjeçar

NULL NULL
18.04.2023 15:48

Një ari është kapur në Alpet italiane jo shumë larg vendit ku vrau një 26-vjeçar.

Italianët u tronditën nga vdekja e Andrea Papit në fillim të prillit në rajonin verilindor të Trentino-Alto Adige.

Pasi ariu u identifikua si një 17-vjeçar i njohur si JJ4, autoritetet lëshuan një urdhër që ai të vritej, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Por urdhri që ariu të qëllohej në shikim të parë u pezullua më vonë dhe JJ4 u dërgua në një qendër të kafshëve të egra. Ende nuk është vendosur për fatin e ariut.

“Ne do të kishim dashur ta vrisnim ariun në vend”, tha guvernatori i provincës Maurizio Fugatti në një konferencë për shtyp.

Andrea Papi u sulmua për vdekje teksa vraponte mbi qytetin e Caldes në malin Peller në Brenta Dolomites, duke shkaktuar frikë dhe zemërim në rajon. Ai është italiani i parë që dihet se është vrarë nga një ari në vitet e fundit.

Kafshët janë një specie e mbrojtur në Itali dhe popullsia e tyre është rritur vitet e fundit.