15:37, 20 Maj 2019

Sot është dita kombëtare e fëmijëve jetimë.

Më herët edhe presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta bëri apel për të treguar më shumë përgjegjshmëri për integrimin e jetimëve, edukimin e arsimimin e tyre.

Me këtë rast edhe shkrimtari i njohur, Ismail Kadare dhe bashkëshortja e tij, Helena Kadare kanë organizuar një takim me disa fëmijë, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë