Ish-presidenti Meidani për protestën në Zharrëz: Turp për politikanët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ish-presidenti Meidani për protestën në Zharrëz: Turp për politikanët

NULL NULL
26/02/2017

Ish­presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani ka shkruar rreth protestuesve të Zharrëzës.

Meidani ka komentuar faktin se protestuesit nuk u lejuan nga policia që të ngrinin çadra përpara Ministrisë së Energjetikës, duke u lënë jashtë në kushte të rënda.

Ish-­kreu i Shqipërisë thotë se pamja që ofron ky realitet është dramatike.

“A mund të heshtet përpara një fotografie dhe realiteti të tillë?! A nuk duhet të reagojë fuqishëm politika, shoqëria civile, media qytetare përpara kësaj situate?! A nuk mund të mos vijë turp para kësaj mungese ndjeshmërie, vonese zgjidhjeje, indiference e ngurtësie qeverisëse?! Shumë e dhimbshme, krejt e papranueshme, jo njerëzore”, ka shkruar ai, shkruan gazeta Shekulli.