Isa Boletini do të rivarroset në Boletin, FSK-ja do ta nderojë në Mitrovicë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Isa Boletini do të rivarroset në Boletin, FSK-ja do ta nderojë në Mitrovicë (VIDEO)

NULL NULL
26/05/2015

Këshilli Organizativ për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit të martën vendosi që heroi të varroset më 10 qershor në fshatin e tij të lindjes, e jo në Vlorë, siç ishte thënë më herët.

Rrugëtimi i eshtrave të Isa Boletinit do fillojë nga Vlora dhe do të mbarojë në Boletin.

Në takimin e këshillit të mbajtur në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës u bë e qartë edhe detyra e kësaj force në rivarrimin e heroit.

FSK-ja ndo t’i nderojë eshtrat e heroit deri në stadiumin e Mitrovicës.

Kronikë nga Arjeta Dragaj.