Instituti Kombëtar i Shëndetit: Respektoni masat e reja dhe orarin e lëvizjes - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Instituti Kombëtar i Shëndetit: Respektoni masat e reja dhe orarin e lëvizjes

NULL NULL
15/04/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që t’i respektojnë masat e reja në ballafaqimin me Koronavirusin.

“Duke qenë se këto masa janë në funksion të ruajtjes dhe mbrojtjes së shëndetit tuaj, të familjes dhe popullatës në tërësi, kërkojmë mirëkuptimin dhe bashkëpunimin tuaj në aplikimin e tyre. Në ballafaqimin me pandeminë e COVID-19 këto janë masa të ndërmarra dhe të aplikuara edhe nga vendet tjera dhe të cilat i kanë treguar efektet e tyre”, thuhet në kumtesë, transmeton Klan Kosova.

“Prandaj, ju lutemi që t’iu përmbaheni të gjitha masave të shpallura dhe të respektoni në përpikëri oraret e lëvizjes të përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë”.