Info Magazine: Veteranët vërshojnë Qeverinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Info Magazine: Veteranët vërshojnë Qeverinë

NULL NULL
05/10/2015

Sot në emisionin Info Magazine të Klan Kosovës, duke filluar nga ora 17:30 në studio me Kushtrim Sadikun do të diskutohet rreth marrjes së vërtetimeve për aplikim për pensione të veteranëve të luftës.

Xhevdet Qeriqi- Kryetar i këshillit për mbrojtjen e të drejtave të luftëtarëve të UÇK-së dhe  Faton Klinaku- Sekretar i OVL- UÇK, do të debatojnë lidhur me mënyrën e aplikimit për pensione nga ana e veteranëve, shumën e ndarë nga qeveria, pakënaqësitë e veteranëve dhe të gjitha çështjet që i preokupojnë ata.