Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Iluzionet optike, një marifet i trurit

NULL NULL
04.05.2015 12:12

Iluzioni optik  është një percepsion i gabuar i dukurive të cilat shpesh janë të pakuptueshme dhe paradoksale.

Ato janë fotografi që “mashtrojnë” trurin tuaj dhe bëjnë që ju të shihni gjëra që nuk janë në foto.

Ajo çfarë syri i njeriut sheh, nga truri interpretohet në mënyrë të tillë që shkakton kundërshti me vetitë fizike të imazhit.

 

mdjdjdjdj

maxresdefault

ilu3

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.