IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë

IKSHPK: Bartja e maskave shpëton jetë

NULL NULL
1 year më parë

Në Kosovë ditëve të fundit është shtuar numri i të prekurve me Covid-19, ku 2,259 raste janë aktive, transmeton Klan Kosova.

Që nga data 13 mars kur janë shfaqur rastet e para me këtë virus dhe deri dje në vend janë shfaqur 4.512 raste pozitive.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës vazhdimisht ka bërë thirrje që të respektohen masat e rekomanduara nga ata për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

IKSHPK edhe sot po ashtu me anë të një postimi në rrjetin social Facebook bën thirrje që të barten maskat.

BARTJA E MASKAVE SHPËTON JETË!

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Samedi 11 juillet 2020