Ikin nga "ora" e Kuvendit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ikin nga “ora” e Kuvendit

NULL NULL
21/05/2015
Mungesa e kryeministrit Isa Mustafa dhe kabinetit të tij ,ka nxitur shumë reagime të deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Deputeti i Vetëvendosjes, Ismail Kurteshi e ka krahasuar  mungesën  e kryeministrit, Isa Mustafa  dhe ministrave të kabinetit të tij në seancën e sotme të Kuvendit me atë të nxënësve të shkollave të cilët siç tha ai, që nuk janë të përgatitur e ikin nga orët.

Këto fjalë Kurteshi i tha ,pas një sërë pyetjesh të  deputetëve të tjerë  për kryeministrin Mustafa dhe ministrin e arsimit Arsim Bajrami por se këta të dy nuk ishin të pranishëm në seancë për t`u përgjigjur.