Identifikohet njëri nga sulmuesit e Parisit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Identifikohet njëri nga sulmuesit e Parisit

NULL NULL
15/11/2015

Njëri nga shtatë personat të cilët lanë të vdekur 129 njerëz në kryeqytetin e Francës, Paris, është identifikuar.

Ai është Omar Ismail Mostefai, një 29 vjeçar, banor i Francës por që me prejardhje është algjerian.

Ai njihet për të kaluar kriminale dhe si njeri radikal, kanë  njoftuar autoritetet hetuese në Francë, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.