Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

I dyshuari për masakrën në Serbi e pranon veprën, i caktohet paraburgimi

NULL NULL
06.05.2023 19:48
vrasje masive ne serbi

I dyshuari për vrasjen masive në rrethinën e Mladenovcit dhe Smederevës në Serbi, e ka pranuar kryerjen e veprave penale, duke thënë ndër të tjera se ka qëlluar disa persona në grup, të cilët nuk i njihte, duke përdorur automatik dhe pistoletë në tre lokacione, në territorin e Smederevës dhe Mlladenovci, gjegjësisht në Mali Orashje dhe Dubina, për të frikësuar popullatën, ka njoftuar Prokuroria e Lartë Publike në Smederevë.

Prokuroria ka propozuar që të dyshuarit t’i caktohet paraburgim për të gjitha shkaqet ligjore, ndërsa gjyqtari i procedurës paraprake të Gjykatës së Lartë në Smederevë e ka pranuar propozimin dhe e ka caktuar masën e paraburgimit, raporton Klankosova.tv.

Sipas njoftimit, i dyshuari U.B. akuzohet se ka vrarë tetë persona me armë automatike dhe ka tentuar të vrasë gjithsej 12 persona të tjerë në orët e vona të mbrëmjes së 4 majit në territorin e Smederevës dhe Mlladenovcit.

Sipas raportimeve, gjatë bastisjes së të dyshuarit dhe hapësirës që ka përdorur, është gjetur një sasi e madhe armësh dhe municioni.

Prokuroria gjithashtu thekson se i dyshuari, pas kryerjes së veprës, e ka detyruar nën kërcënim të armës një taksist që ta çojë në një fshat në territorin e komunës së Kragujevcit, ku i dyshuari është gjetur në orët e mëngjesit të 5 majit në një objekt në pronësi të dajës së tij. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.