Hyn në ditën e njëmbëdhjetë protesta e opozitës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hyn në ditën e njëmbëdhjetë protesta e opozitës

NULL NULL
28/02/2017

Protesta e opozitës në Shqipëri e cila ka nisur prej 18 shkurtit, ka hyrë në ditën e 11-të.

Qëllimi i kësaj proteste që po zhvillohet para Kryeministrisë, është një dhe i vetëm, zgjedhje të lira dhe të ndershme që të drejtohen nga një qeveri teknike.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është shprehur i vendosur për të vijuar protestën deri në formimin e një qeverie teknike. Ai ka theksuar se nuk mund të hyjë në zgjedhje me kryeministër Edi Ramën, shkruan gazeta Shekulli.