Hyjnesha sot në stacion të trenit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hyjnesha sot në stacion të trenit

NULL NULL
01/06/2015
Festivali Ndërkombëtar Fest Film Kosova “Hyjnesha në Fron” do të hapet sot në mesditë në Amfieteatrin e hapur para Stacionit Hekurudhor në Fushë Kosovë.

Në orën 11 në hapësirat e Stacionit Hekurudhor të Fushë Kosovës mbahet Konferenca për media ku do të prezantohen për filmat që do të shfaqen gjatë pesë ditëve të Festivalit dhe aktivitetet tjera në kuadër të Festivalit

Sivjet ‘krahas repertoarit të pasur të filmave për të rritur, ‘Hyjnesha në Fron’ sjell edhe edicionin e filmave për Fëmijë. Dita e parë e Festivalit deri në orët e mbrëmjes i kushtohet 1 Qershorit, Ditës së Fëmijëve.

Në edicionin e sivjetmë të Festivalit Ndërkombëtar “Hyjnesha në Fron”do të shfaqen 44 filma, të metrazhit të shkurtë , të mesëm e të gjatë nga 17 shtete të ndryshme të botës.