9:00, 17 Shkurt 2020

Numri i vdekjeve nga koronavirusi është rritur në 1770, me 100 vdekje shtesë të raportuara të dielën në Hubei, provinca kineze në qendër të shpërthimit të virusit.

Ka pasur më shumë se 71,000 raste në të gjithë botën, me shumicën dërrmuese të atyre në territorin e Kinës. Rastet më të mëdha jashtë Kinës kanë qenë në Singapor dhe Japoni, raporton CNN.

Sipas AP, pas tre ditësh të rënies së rasteve të reja, në 24 orët e fundit janë regjistruar 2.048 raste të reja të COVID-19, por në të njëjtën kohë 10.844 persona të tjerë u shëruan nga sëmundja dhe u liruan nga spitalet, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë