Hoxhaj për njohjen nga Bangladeshi: NJË LAJM I JASHTËZAKONSHËM - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hoxhaj për njohjen nga Bangladeshi: NJË LAJM I JASHTËZAKONSHËM

NULL NULL
27/02/2017

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka konfirmuar njohjen e Pavarësisë së vendit tonë nga ana e Bangladeshit.

“NJË LAJM I JASHTËZAKONSHËM. Bangladeshi njeh pavarësinë e Kosovës”. Lajmi më është konfirmuar para pak çastesh edhe zyrtarisht”.

” Kanë qenë vite përpjekjesh për të lobuar dhe marrë këtë njohje. Faleminderit. Tani kemi 114 njohje. URIME”, ka shkruar kryediplomati kosovar në llogarinë e tij në Facebook, transmeton Klan Kosova.