Hovenier në Manastir të Deçanit: E mrekullueshme të isha me kolegë të trupës doplomatike - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hovenier në Manastir të Deçanit: E mrekullueshme të isha me kolegë të trupës doplomatike

NULL NULL
23.05.2023 18:24
Jeff Hovenier

Ambasadori i ShBA-së, Jefferey Hovenier, ka qëndruar bashkë me 25 diplomatë të tjerë në Manastirin e Decanit, gjatë ditës.

“E mrekullueshme që isha bashkë me kolegë të trupës diplomatike të Kosovës për vizitë në manastirin e bukur dhe historik të Decanit”, ka shkruar ai.

Këtë mbishkrim diplomati amerikan e ka bërë pasi ka shpërndarë cicërimën në Twitter të kolegut të tij gjerman që shërben në Kosovë, Jorn Rohde, i cili ka shkruar: “Sot shijuam një tjetër vizitë të këndshme në Manastirin e Deçanit, si pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Në emër të kolegëve të mi dhe timin, dëshiroj të shpreh mirënjohjen time të sinqertë për igumenin Sava Janjiq dhe mikpritjen e tij”.

Manastiri i Decanit