Hovenier i bashkohet Kurtit dhe Lajçakut për drekë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hovenier i bashkohet Kurtit dhe Lajçakut për drekë

NULL NULL
06.02.2023 14:20

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, i është bashkuar emisarit të BE-së për dialog, Miroslav Lajçak dhe kryeministrit Albin Kurti në një drekë pune që po zhvillohet në një nga lokalet e kryeqytetit.

Ndryshe para këtij takimi i cili po mbahet në një nga lokalet në kryeqytet, Kurti ka zhvilluar një takim me ambasadorët e shumicës së shteteve prezente në Kosovë.