Hoti kujton 22 vjetorin e rënies së Bekim Berishës dhe tre dëshmorëve të tjerë

Hoti kujton 22 vjetorin e rënies së Bekim Berishës dhe tre dëshmorëve të tjerë

2 muaj më parë

Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka kujtuar 22 vjetorin e rënies heroike të katër dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në krye me Bekim Berishën si njohur si “Abeja”.

Për Berishën, Hoti ka shkruar se ishte një njeri me përvojë luftarake dhe me vullnet e trimëri të jashtëzakonshme, transmeton Klan Kosova.
<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Favdullah.hoti%2Fposts%2F3531693586891970&width=500″ width=”500″ height=”280″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>