Hoti: Javën tjetër nis shpërndarja e 60 milionë eurove

Hoti: Javën tjetër nis shpërndarja e 60 milionë eurove

NULL NULL
4 javë më parë

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti th se javën që vjen do të nisë shpërndarja e 60 milionë eurove.

Hoti bëri të ditur se fondi prej 87 milion eurosh tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve.

Ai tha se nga java e ardhshme do të nisin me shpërndarjen e 60 milionë eurove.

Kreu i Qeverisë shtoi se deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 milionë euro.

Postimi i plotë:

Rimëkëmbja po ndodh!

Fondi prej 87 milionë euro tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve dhe bizneseve. Nga java e ardhshme nisim me shpërndarjen e 60 milionë euro, ndërsa deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 milionë euro që i kemi aprovuar në Qeveri.